Sprawdźswój stan zdrowia
"zadbaj o siebie już teraz"
Business picture

Leczenie

Prawdziwą zmorą trądziku różowatego jest to, że nie da się go do końca wyleczyć. Jego terapia polega na dobraniu odpowiedniej i skomplikowanej pielęgnacji. Bardzo szkodliwe dla pacjentów jest promieniowanie słoneczne. Wymaga więc to zastosowania potężnych filtrów, nawet w okresie zimowym. Mycie twarzy powinno się ograniczyć do razu na dzień. Leczenie jest uzależnione od stadium choroby z jakim pacjent przyjdzie do lekarza. Najkorzystniej jest przyjść w fazie zwiastunowej. Odpowiednia profilaktyka może wtedy zapobiec utrwaleniu się rumienia. Najlepszym sposobem jest unikanie czynników sprzyjających powstawaniu rumienia, takich jak dłuższe przebywanie na słońcu, wietrze, czy w gwałtownie zmieniających się warunkach temperaturowych. Oczywiście lepiej będzie unikać takich miejsc jak sauna. Najlepiej jest ograniczyć spożywanie alkoholu naturalnie rozszerzającego naczynia krwionośne, ostrych przypraw i gorących napojów.
Trądzik różowaty przy pełnych objawach leczy się podobnie jak trądzik pospolity. W leczeniu miejscowym (na skórę) stosuje się różnego rodzaju kremy, typu metronidazol. Często stosuje się środki na roztocza i drożdżaki. Patologiczne zmiany w okolicy nosa usuwa się chirurgicznie. Priorytetem jest unikanie wysokiego nasłonecznienia i skupienie się na pielęgnacji i oczyszczaniu. Wiele leków przepisanych przez dermatologów będzie miało właściwości bakteriobójcze. Warto pokierować się tą myślą i unikać sytuacji w jakich bakterie miałyby wysoki kontakt ze skórą twarzy. Powinno się często wietrzyć pościel od roztoczy i odświeżać pokój. Twarz najlepiej przemywać przegotowaną wodą. Chlorowana woda może wprowadzić niepotrzebne podrażnienia. W aptekach pojawiają się coraz bardziej nowoczesne leki pozwalające coraz lepiej zaleczać chorobę. Są to maści takie, jak Mirvasso – po których rumień znacznie się ogranicza na okres 6-12h. Ludzie cierpiący na tą dolegliwość powinni systematycznie dowiadywać się o pojawianiu nowszych i skuteczniejszych preparatów, nad którymi wciąż trwają prace.

Menu


Porady

  • Nie pozwól żeby zima cię zaskoczyła. Nie pozwól żeby zalegający na twoim dachu śnieg mógł doprowadzić do tragedii. Jeśli jesteś właścicielem dużego budynku (np. jakiejś hali), to odpowiednio wcześnie powinieneś zadbać o jej bezpieczeństwo. Nie czekaj - już teraz sprawdź ceny odśnieżania dachów przez fachowców z wszelkimi uprawnieniami, którym nie straszna żadna praca na wysokościach. Zajrzyj tutaj: www.rockandwork.pl.